عکاسی صنعتی و تبلیغاتی

عکاسی صنعتی و تبلیغاتی شاخه ای بسیار دقیق و جذب کننده از عکاسی است که وظیفه دارد محصولات و یا خدمات را به صورت کامل و با کیفیت نشان دهد. عکاسی صنعتی و تبلیغاتی را می توان تلفیقی از دانش گرافیک و سلیقه ی روز جامعه و هنر عکاسی دانست که اصولا با سفارش یک شرکت و ارگان یا کارخانه صورت می پذیرد و به نمایش محصولات و روند تولید یا تجهیزات کارخانه ای می پردازد. تفاوت اصلی عکاسی صنعتی با عکاسی تبلیغاتی در این است که در عکاسی صنعتی، عکاس صرفا به ویژگی های واقعی محصول و یا فضای صنعتی می پردازد و هدف او تنها نمایش شرایط و ساختار حقیقی محصول بوده و در تلاش است تا برتری محصول را نسبت به موارد مشابه نشان دهد. در صورتی که هدف از عکاسی تبلیغاتی تشویق و جذب خریدار و بازاریابی محصولات بوده و عکاس مجاز است تا حدی اغراق کرده و در فضاها و محصولات تغییر و تحول ایجاد کند و حتی عکاس سلایق و تفکر خود را در عکس می گنجاند و اجازه اغراق و بزرگنمایی دارد.

عکاسی صنعتی

عکاسی صنعتی هدفی را دنبال می‌کند که میل به برقراری ارتباط دارد و به طور خلاصه مرکز توجهش صنعت است. وظیفه عکاسی صنعتی این است که موضوع جلوه و نمای بهتری نسبت به موضوع های مشابه داشته باشد و در مسلما باید عکسهایی تولید شود که توجه بیننده را جلب ‌کنند و در رقابت پیروز ‌شوند.

عکاسی تبلیغاتی

photo_2017-11-12_19-36-20

عکاسی تبلیغاتی شاید به نوعی یکی از خدماتی ترین رشته‌های دنیای عکاسی باشد. در این حوزه علاوه بر اینکه باید تسلط زیادی به بعد آموزشی و بعد فنی داشته باشیم، میبایست از وسایل جانبی مختلف و پرشماری در کنار دوربین استفاده نماییم. از فون‌های رنگی تا میزهای مخصوص کار از وسائل جنبی نورپردازی‌های پیچیده تا سه پایه و خیمه های عکاسی بزرگ.
هر نوع عکسی که در خدمت معرفی، تبلیغ و یا فروش تولیدات یا کالایی باشد، عکاسی صنعتی تبلیغاتی به حساب میاید. مواد غذائی‌،انواع زیورآلات و جواهرات، انواع وسایل زندگی، هر نوع مبلمان و ماشین چه با حضور انسان چه بدون مدل در زمره عکس تبلیغاتی است. خطوط تولید، کارخانه‌ ها و فضاهای صنعتی و فنی در مراحل و زوایای مختلف عکاسی صنعتی محسوب میشوند. معمولاً این نوع عکاسی یک سفارش دهنده نیز دارد: صاحبان صنعت ها، ارگانهای دولتی، بخشهای اقتصادی و بازرگانی، روابط عمومی‌ها و سازمانهای تبلیغاتی و در ضمن گرافیست‌ها و طراحان صنعتی- ، همگی از سفارش دهنده و محتاجان و علاقمندان عکاسی صنعتی تبلیغاتی هستند.

کاربردهای عکاسی صنعتی

یکی از اساسی ترین کاربردهای عکس های صنعتی و تبلیغاتی را می توان در طراحی کاتالوگ ها و بروشورهای شرکت ها و همچنین فروش اینترنتی محصولات از طریق سایت یا کانال تلگرام و صفحه اینستاگرام دانست.
مجموعه رادیان، پس از کسب دانش و مهارت و تجربه همکاری با برندها و تولیدکنندگان معتبر کشور، امروز مدعی است که در زمینه های مختلف عکاسی صنعتی و عکاسی تبلیغاتی ، نظیر عکاسی مواد غذایی و رستوران ها، عکاسی معماری و دکوراسیون داخلی، عکاسی لوستر، عکاسی پوشاک، عکاسی هتل، عکاسی مبلمان، عکاسی جواهرات، عکاسی کارخانه و خط تولید، عکاسی زیور آلات و… حرفی برای گفتن دارد.

در مدت انجام عملیات عکاسی پروژه مورد نظر نیز تیم عكاسی ما با بروزترین تجهیزات عكاسی صنعتی، مطمئن خواهد شد که تمام زوایا و جزئیات پوشش داده شده است.  عکاسی صنعتی و تبلیغاتی عکاسی جزئیات است و هدف نمایش کامل و واضح سوژه از زوایای مختلف و زیباست. تعداد عكس های ثبت شده چند برابر تعداد مورد نیاز شما خواهد بود كه پس از پایان كار عکاسی، عکس های مورد نظر شما از میان آنها انتخاب خواهد شد و جهت انجام عملیات ویرایش نهایی، به دست متخصصان در استودیو عكاسی صنعتی و تبلیغاتی رادیان سپرده خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *